Złożenie aplikacji o dofinansowanie z UE na usługi świadczone elektronicznie wymaga osadzenia zawartości przygotowanego pomysłu w generatorze wniosków na stronie internetowej POIG 8.1. Generator Wniosków umożliwia wprowadzenie w poszczególne pola tekstów zgodnie z instrukcją uzupełniania projektu.
Jakkolwiek działanie narzędzia on-line musi podlegać regułom usability i nie tworzyć kłopotów. Tak jednakże nie jest. Doświadczenie wnioskodawców pokazuje, że leży u podstaw niepotrzebnych kłopotów technicznych.
Większym od pozostałych problemem, z którym spotkaliśmy się, to problem nieprzewidywalnego przyporządkowania przygotowanego wniosku do regionalnego kontraktora, który oceni gdy mamy do czynienia spółki cywilnej, gdy partnerzy mają wpisy do EDG w jurysdykcji aktywności rozdzielonych RIF. Brak szans podjęcia decyzji przez Wnioskodawcę, gdzie zarejestrowana jest siedziba podmiotu gospodarczego prowadzi do sytuacji, że system on-line w zasadzie przypadkowo decyduje o odpowiednim RIF i pewnie nigdy nie można przewidzieć, który wybierze. Prowadzi to do wysyłki napisanego dokumentu do nieodpowiedniej komisji konkursowej i zwrot projektu e-usług na etapie oceny formalnej. To bardzo frustrujące dla Wnioskodawcy.
Generator Wniosków innowacyjnych usług elektronicznychułatwia przygotowanie aplikacji o dofinansowanie ze środków unijnych, ale prowadzi też wielu trudnych do zrozumienia problemów utrudniających bazowanie na nim.
Inne blogi: Blog 1 Blog 2
Słowa kluczowe: PARP POIG 8.1, innowacyjne e-usługi, dofinansowanie z UE, dofinansowanie unijne, dofinansowanie na e-uslugi, działanie 8.1, PARP 8.1 2011